Kościół

Spotkanie Koła Przyjaciół KRP w Terespolu /ZDJĘCIA/

Region Pon. 08.05.2023 13:55:08
08
maj 2023

W sobotę, 6 maja Koło Przyjaciół Katolickiego Radia Podlasie z Terespola zorganizowało spotkanie świąteczno-rocznicowe. W tym roku przypada 19. rocznica powstania parafialnego oddziału koła przy parafii Trójcy Świętej w Terespolu.

W spotkaniu udział wzięli słuchacze z Koła Przyjaciół, Jacek Danieluk, burmistrz Terespola, ks. kan. Mirosław Krupski, proboszcz parafii Trójcy Świętej w Terespolu oraz ks. Andrzej Żelazo, ks. Paweł Paszkiewicz i ks. Łukasz Borowski.

Na początku spotkania Grażyna Michalak, prezeska Koła Przyjaciół KRP w Terespolu powitała gości i podziękowała za obecność. – Korzystając z okazji bardzo serdecznie dziękuję za wspaniałą współpracę panu burmistrzowi, księdzu proboszczowi, księżom wikariuszom i wszystkim osobom z koła – dodała.

Głos zabrał także Jacek Danieluk, burmistrz Terespola. – Chciałem Państwu serdecznie podziękować za kolejne zaproszenie i życzliwość. Ja się u Was czuję naprawdę jak w rodzinie. Jeśli będzie jakaś potrzeba i jako samorząd będziemy mogli pomóc, to deklaruję wszelką pomoc. Życzę Państwu wszystkiego najlepszego. Gdybyście mnie Państwo kiedyś jeszcze zaprosili, to zawsze jestem – podkreślił.

Na temat roli koła w życiu parafii wypowiedział się ks. kan. Mirosław Krupski, proboszcz parafii Trójcy Świętej w Terespolu. - Koło cechuje się zaangażowaniem, zapałem. Gdy w parafii są uroczystości, to Katolickie Radio Podlasie jest reklamowane, promowane przez to koło. Jest mi miło jako proboszczowi usłyszeć, że członkowie koła mają różne pomysły i są chętni do działania. Każda akcja, każda pielgrzymka organizowana przez Koło Przyjaciół jest bardzo dobrze odbierana, tym bardziej, że często słyszę, że nie ma już więcej miejsc na taki wyjazd organizowany przez panią Grażynę i członków koła - zaznaczył.

Spotkanie miało charakter biesiady, a wszystko to za sprawą przyśpiewek ludowych, chętnie śpiewanych przez wszystkich obecnych. Na akordeonie akompaniowali Stanisław Juchimiuk oraz ks. Łukasz Borowski.


0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.