Biała Podlaska

Straż Graniczna już 32 lata broni polskich granic

Region Niedz. 21.05.2023 21:49:12
21
maj 2023

Straż Graniczna to jednolita, umundurowana i uzbrojona formacja wykonująca zadania związane z ochroną granic oraz kontrolą ruchu granicznego. Rozpoczęła swoje funkcjonowanie 16 maja 1991 roku po rozformowaniu Wojsk Ochrony Pograniczna. 16 maja obchodzone jest święto Straży Granicznej, a w niedzielę, 21 maja z racji 32. rocznicy powołania SG, w parafii Miłosierdzia Bożego w Kobylanach odprawiona została Msza św. w intencji tej grupy zawodowej.

Modlono się w intencji funkcjonariuszy Straży Granicznej, ich rodzin oraz tych, który w obronie ojczyzny oddali swoje życie. Liturgia była również okazją do podziękowania funkcjonariuszom, który mieszkają na terenie Kobylan, ale pełnią służbę w placówkach na terenie powiatu bialskiego.

Homilię wygłosił ks. Zbigniew Rozmysł, proboszcz parafii Miłosierdzia Bożego w Kobylanach.Straż Graniczna ochrania granice Polski, kontroluje także ruch graniczny. Ostatnie lata w SG są czasem trudnym i czasem wyzwań, ale im więcej wyzwań tym większy honor. Jak powiedział Radiu Podlasie płk SG Sławomir Klekotka, służba w Straży Granicznej jest pracą trudną, pełną wyrzeczeń, ale jednocześnie pracą, która przynosi satysfakcję z pełnionej służby Ojczyście.Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Izabela Chajkaluk
+48.500106004

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.