Łuków

Sukces ucznia IV LO w Łukowie

Region Wt. 16.04.2024 07:24:59
16
kwi 2024

Sebastian Kacprzak, uczeń IV LO im. Jana Pawła II w Łukowie został finalistą XVII Ogólnopolskiej Olimpiady „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1768-1864 Od Konfederacji Barskiej do Powstania Styczniowego. Za Wolność Waszą i Naszą”. Ten tytuł daj mu już sto procent na maturze z historii.

W informacji nadesłanej do nas z IV LO, czytamy:

Sebastian Kacprzak, uczeń klasy 4E IV Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Pawła II w Łukowie, przystąpił 21 marca do I części etapu centralnego Olimpiady, podczas którego zmierzył się z zadaniem napisania w ciągu 120 minut pracy historycznej na jeden z pięciu tematów konkursowych. Tematy prac pisemnych były związane z podstawą programową z historii na poziomie rozszerzonym i obejmowały blok zmienny i stały programu Olimpiady. Poza znajomością historii w zakresie programu szkoły średniej (tzw. blok stały) uczniowie musieli wykazać się bardzo szczegółową wiedzą specjalistyczną z określonego zakresu tematycznego (blok zmienny).
Uzyskana przez Sebastiana bardzo dobra ocena zapewniła mu tytuł finalisty, 100 % na maturze z historii oraz priorytet w postępowaniu rekrutacyjnym na wiele prestiżowych wyższych uczelni, w tym na Uniwersytet Jagielloński. Sebastian ma teraz szansę przystąpić do II części finałowej, która przeprowadzana jest w czerwcu i sięgnąć po tytuł laureata.

Corocznie do Olimpiady przystępuje około trzech tysięcy uczniów. W I części zawodów finałowych wzięło udział 205 uczniów z całego kraju. Sebastian znalazł się w czołówce 14 finalistów z województwa lubelskiego.

Opiekę nad przygotowaniami sprawowali dyrektor Zygmunt Zalewski i Agnieszka Cieślak.

Gratulujemy i trzymamy kciuki.

informacja i zdjęcie: IV LO Łuków
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Anna Kupińska
+48.509310762

1 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.
Gratulacje Wt. 16.04.2024 10:01:59

Konkurs na poziomie szkoły średniej.