Biała Podlaska

Święto Niepodległości w gminie Biała Podlaska

Region Sob. 11.11.2023 17:39:52
11
lis 2023

Narodowe Święto Niepodległości to dzień wyjątkowy, przypominający o bohaterstwie tych, którzy podjęli heroiczną walkę o wolną Polskę, oddając swoje życie. By uczcić te dokonania samorząd gminy Biała Podlaska włączył się w obchody 105. rocznicy Odzyskania Niepodległości.

Uroczystości rozpoczęły się Mszą św. w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Sworach. Po niej delegacje władz gminy, druhowie z Jednostek OSP z terenu gminy, zaproszeni goście oraz mieszczańscy udali się pod pomnik. Tam został odśpiewany hymn oraz złożono kwiaty i znicze.

Następnie wszyscy udali się do nieodległej świetlicy, gdzie odbył się krótki koncert pieśni i utworów patriotycznych w wykonaniu zespołu Białynia oraz poczęstunek.

– Dziś w 105. rocznicę odzyskania niepodległości składamy hołd wszystkim, którzy przyczynili się do odbudowania polskiej państwowości, wszystkim tym którzy nie szczędząc trudu z odwagą i niezłomnością walczyli o wolność. To dzięki nim 11 listopada 1918 roku Polska po 123 latach powróciła na mapę Europy jako suwerenne państwo. Mamy obowiązek pielęgnować pamięć o bohaterach narodowych – podkreślał w swoim wystąpieniu wójt Wiesław Panasiuk.
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Izabela Chajkaluk
+48.500106004

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.