Biała Podlaska

Tragedia na terenie żwirowni. Utonął 53-letni mężczyzna

Region Pon. 01.07.2024 13:25:39
01
lip 2024

Do tragicznego zdarzenia doszło 1 lipca na terenie żwirowni w miejscowości Bereza. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 53-latek spędzał tam czas ze swoimi znajomymi, z którymi najprawdopodobniej spożywał alkohol. W pewnym momencie wszedł do wody. Gdy nie wracał zostały zaalarmowane służby. Pomimo reanimacji, życia mężczyzny nie udało się uratować.

Do zdarzenia doszło 1 lipca po godzinie 1.00 w nocy na terenie żwirowni w miejscowości Bereza. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 53-latek spędzał tam czas ze swoimi znajomymi, z którymi prawdopodobnie spożywał alkohol. W pewnym momencie, tuż przed powrotem do domu, postanowił schłodzić się wchodząc do wody. Gdy nie wychodził, członkowie rodziny, którzy przyjechali na miejsce zaalarmowali służby. Policjanci i strażacy rozpoczęli poszukiwania. Po kilku minutach strażacy wydobyli mężczyznę z wody nieopodal miejsca, w którym do niej wszedł. Pomimo podjętej reanimacji jego życia nie udało się uratować. Decyzją prokuratora ciało zostało zabezpieczone celem przeprowadzenia sekcji.

Policja ustala okoliczności tego tragicznego zdarzenia i apeluje o rozsądek. Sprzyjająca pogoda, wysokie temperatury i słońce sprawiają, że właśnie nad wodą wypoczywamy najchętniej. Niestety przecenienie własnych umiejętności podczas kąpieli lub wcześniej spożyty alkohol może doprowadzić do tragedii.

Zasady bezpiecznej kąpieli:

1. Pamiętajmy o tym, że bezpieczna kąpiel to kąpiel w miejscu do tego przeznaczonym, które jest odpowiednio oznakowane i w którym nad bezpieczeństwem czuwa ratownik.

2. Przestrzegajmy regulaminu kąpieliska, na którym przebywamy.

3. Nie pływajmy w wodzie o temperaturze poniżej 14 stopni (optymalna temperatura to 22-25 stopni);

4. Nie skaczmy rozgrzani do wody. Przed wejściem do wody ochlapmy nią klatkę piersiową, szyję, kark i nogi – unikniemy wstrząsu termicznego, którego nasz organizm bardzo nie lubi;

5. Nie pływajmy w miejscach, gdzie jest dużo wodorostów lub wiemy, że występują zawirowania wody lub zimne prądy;

6. Nie skaczmy do wody w miejscach nieznanych. Może to się skończyć poważnym urazem, kalectwem, a nawet śmiercią.

7. Absolutnie zabronione są w takich miejscach skoki „na główkę”, dno naturalnego zbiornika może się zmienić w ciągu kilku dni;

8. Pamiętajmy, że materac dmuchany nie służy do wypływania na głęboką wodę, podobnie jak nadmuchiwane koło;

9. Nigdy nie wchodźmy do wody, nie pływajmy po spożyciu alkoholu;

10. Dzieci powinny bawić się w wodzie tylko pod opieką dorosłych, dobrze żeby miały złożone na siebie dmuchane rękawki, które pomogą dziecku utrzymać się na wodzie.

nadkom. Barbara Salczyńska-Pyrchla

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.