Biała Podlaska

Trojanów: mieszkańcy w końcu mają nową świetlicę

Region Niedz. 30.06.2024 18:03:49
30
cze 2024

Mili ludzie, serdeczna gościnna atmosfera, współpraca i integracja, tak można określić małą miejscowość Trojanów w gminie Piszczac. Wszystko to m.in. za sprawą sołtysa, który stara się, aby mieszkańcom żyło się dobrze. Efektem tych starań jest nowa, wyremontowana świetlica, która w całości została wykonana z budżetu gminy.

W sobotę, 29 czerwca odbyło się oficjalne poświęcenie i oddanie do użytku nowej świetlicy. Mieszkańcy na remont tego obiektu czekali dość długo, bo aż 12 lat, ale udało się. Inwestycja była realizowana ze środków budżetu gminy, w tym z funduszu sołeckiego.

Jak podkreśli Kamil Kożuchowski, burmistrz gminy Piszczac, Trojanów to mała miejscowość położona na uboczu, ale ludzie mieszkający na jej terenie są bardzo zgrani. – Mieszkańcy są wspaniali, zgrani, potrafią się zorganizować. To, że dzisiaj jest otwarcie to jest jedno, ale tu cały czas coś się dzieje. To też jest jedyna miejscowość, w której Koło Gospodyń Wiejskich nie jest formalnie zawiązane, ale istnieje i działa – podsumował burmistrz Kamil Kożuchowski.

Podczas uroczystości Jolanta Gryczon, mieszkanka Trojanowa zaprezentowała krótką historię miejscowości.

Wyjątkowość tego miejsca oraz to, że mieszkańcy są tak zgrani, w dużej mierze zawdzięczają swojemu sołtysowi Markowi Oleksikowi. W ramach podziękowań przygotowano dla niego wiersz, który odczytała Anna Zakonek, także mieszkanka Trojanowa.

Jak podkreślił Marek Oleksik, mieszkańcy na nową świetlicę w Trojanowie czekali 12 lat. Najpierw był tu sklep, potem budynek rozbudowano i zaczęto remontować. Podczas kolejnej rozbudowy powstała kuchnia i niewielki taras z tyłu budynku.

Obiekt będzie wykorzystywany m.in. do uroczystości rodzinnych, spotkań integracyjnych czy wydarzeń gminnych jak np. dożynki gminne, które także w Trojanowie się odbywają.

Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Izabela Chajkaluk
+48.500106004

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.