Biała Podlaska

Tymczasowy areszt dla paserów Audi Q8 wartego ponad 700 000 zł

Region Pt. 27.10.2023 10:43:01
27
paź 2023

Do tymczasowego aresztu trafili dwaj obywatele Białorusi w wieku 35 i 36 lat podejrzani o paserstwo Audi Q8 o wartości ponad 700 tys. zł. Auto zostało skradzione w Rumunii, natomiast mężczyźni wpadli na przejściu granicznym w Terespolu, gdy próbowali opuścić nasz kraj. Sprawa ma charakter rozwojowy.

W miniony poniedziałek dyżurny komisariatu w Terespolu otrzymał zgłoszenie, z którego wynikało, że funkcjonariusze PSG w Terespolu podczas odprawy granicznej ujawnili samochód marki Audi Q8 pochodzący z przestępstwa, do której doszło na terenie Rumunii. Samochodem podróżowali dwaj obywatele Białorusi w wieku 35 i 36 lat. Młodszy z mężczyzn dodatkowo posiadał przy sobie sfałszowany dokument prawa jazdy.

Mężczyźni zostali zatrzymani do wyjaśnienia, natomiast samochód trafił na parking strzeżony. Sprawą zajęli się policjanci z komisariatu w Terespolu. Zatrzymani mężczyźni usłyszeli zarzut paserstwa. Dodatkowo 35-latek podejrzany jest o czynienie przygotowań do użycia wcześniej podrobionego dokumentu prawa jazdy. Sprawa ma charakter rozwojowy.

Wczoraj wobec obydwu zatrzymanych bialski sąd zastosował na wniosek Policji i prokuratury najsurowszy środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.komisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla

POBIERZ APLIKACJĘ0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.