Biała Podlaska

Tymczasowy areszt dla sprawcy przemocy domowej

Region Śr. 08.11.2023 16:41:23
08
lis 2023

Najbliższe trzy miesiące spędzi w tymczasowym areszcie 43-latek podejrzany o psychiczne i fizyczne znęcanie się nad rodziną. W trakcie awantur wyzywał, bił, dusił, groził pozbawieniem życia oraz zmuszał żonę do zażywania narkotyków. Mężczyzna ponownie wróci do zakładu karnego, który opuścił w połowie października br. Agresywnemu 43-latkowi grozi kara do 8 lat więzienia.

Przed weekendem policjanci bialskiej komendy zostali wezwani na interwencję w jednym z domów na terenie powiatu. Na miejscu okazało się, że 43-latek wszczął awanturę podczas której wyzywał swoją żonę, bił ją po twarzy, dusił i groził pozbawieniem życia. Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało również, że podczas awantur mężczyzna zmuszał swoja żonę do zażywania narkotyków oraz znęcał się nad trójką dzieci. Sytuacja trwać miała od połowy października br. kiedy 43-latek powrócił do domu z zakładu karnego. Kobieta przyznała, że jej mąż odbywał już karę pozbawienia wolności za znęcanie się nad nią i boi się o bezpieczeństwo swoje i dzieci.

Mundurowi zatrzymali agresora i przewieźli do policyjnego aresztu. Zebrane przez śledczych materiały pozwoliły na przedstawienie mu zarzutu znęcania się nad rodziną. Odpowie też za posiadanie środków odurzających.

Sąd Rejonowy w Białej Podlaskiej na wniosek Policji i prokuratury zastosował wobec 43-latka najsurowszy środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Zgodnie z obowiązującymi przepisami grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Prawo zabrania stosowania przemocy i krzywdzenia swoich bliskich. Jesteś świadkiem/ofiarą przemocy? Nie bój się reagować lub prosić o pomoc. Zgłoś sprawę na Policję lub do instytucji zajmującej się przeciwdziałaniem przemocy w rodzinie.

komisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.