Biała Podlaska

Upał, słońce i rowery! Strażacki Rajd Rowerowy OSP

Region Niedz. 30.06.2024 20:38:23
30
cze 2024

Pogoda dopisała, strażacy jak zawsze przygotowani, a rowerzyści stawili się na miejscu. Ponad 200 uczestników wyruszyło w niedzielę, 30 czerwca na trasę szóstego Rajdu Strażackiego przygotowanego przez OSP Sławacinek Stary.

Ochotnicza Straż Pożarna w Sławacinku Starym już po raz 6. zorganizowała Strażacki Rajd Rowerowy, który tuż po godzinie 10.00 wystartował sprzed miejscowej remizy.

- Śmiało możemy powiedzieć, że jest to jeden z najliczniejszych rajdów rowerowych na Południowym Podlasiu. Na starcie stawiło się ponad 200 uczestników w każdym wieku - podkreślają organizatorzy.

Trasa liczyła około 65 km przez przez miejscowości: Sławacinek Stary - Porosiuki - Jaźwiny - Młyniec - Janówka - Dubów - Dokudów - Studzianka - Ortel Królewski - Chotyłów - Kłoda Duża - Perkowice - Czosnówka - Biała Podlaska - Sławacinek Stary.W drodze były przewidziane postoje m.in. w Dokudowie, w Perkowicach, a także na placu KM PSP w Białej Podlaskiej. Przejazd odbywał się głównie asfaltem, ale też trasami leśnymi. Strażacki Rajd Rowerowy odbywa się w ramach Rowerowej Stolicy Polski i uczestnicy włączyli się w walkę o trzeci tytuł dla Miasta Biała Podlaska. Na zakończenie rajdu przygotowano Piknik z OSP, podczas, którego można było skorzystać nie tylko ze smacznego posiłku oraz napojów, ale także schłodzić się pod chmurką, w basenie czy podczas piana party.


Strażacki Rajd Rowerowy to impreza, która zapewne już na stałe wpisze się w kalendarz imprez gminy Biała Podlaska. Co roku wydarzenie przyciąga wielu zainteresowanych, nie tylko Straż Pożarną. Jest zdecydowanie aktywną formą wypoczynku.


Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Izabela Chajkaluk
+48.500106004

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.