Biała Podlaska

W LO w Wisznicach bezpiecznie korzystają z nowoczesnych technologii

Region Śr. 19.06.2024 15:03:46
19
cze 2024

W związku z ogłoszonym przez Ministerstwo Cyfryzacji w Polsce roku 2024 Rokiem Cyfrowej Higieny, Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Zawadzkiego podjęło ważną inicjatywę. Dzięki zaangażowaniu uczniów, nauczycieli i rodziców szkoła promuje bezpieczne korzystanie z nowych technologii oraz edukuje na temat zagrożeń wynikających z nadmiernego używania internetu.

Działania podejmowane w ramach projektu ose.hero dla rodziców i nauczycieli: przesyłanie darmowych materiałów przez dziennik elektroniczny, zawierających poradniki i wskazówki dotyczące bezpieczeństwa w sieci, edukacja na temat uzależnień od mediów cyfrowych i nadmiernego korzystania z internetu, zapoznanie się z poradnikiem o grach komputerowych, z poradnikiem o cyfrowej higienie „Offline znaczy zdrowiej”, a także zapoznanie ze stroną it-szkola.edu.pl.

Dla uczniów na zajęciach z ECDL i informatyce: zapoznanie z platformą it-szkola.edu.pl, przystąpienie uczniów do kursów z cyberzagrożeń, ukończenie kursu „Cyfrowa higiena, nadużywanie internetu oraz nowych technologii” na stronie bezpieczniwsieci.edu.pl.

Uczniowie i nauczyciele na tych platformach mogli znaleźć materiały związane z cyfrową higieną, cyberzagrożeniami i innymi ważnymi zagadnieniami związanymi z edukacją. Sprawdzili swoją wiedzę i uzyskali certyfikaty wystawione przez NASK.

Koordynatorem projektu w wisznickim liceum jest nauczyciel informatyki Agata Linkiewicz.Tekst i zdjęcia: LO Wisznice

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.