Biała Podlaska

W Łomazach otwarto Miasteczko Ruchu Drogowego

Region Wt. 14.11.2023 15:21:06
14
lis 2023

O tym jak ważne jest bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów poruszających się po drogach przypomina się nieustannie i edukuje już od najmłodszych lat. W gminie Łomazy, w placówkach oświatowych bardzo często prowadzone są prelekcje dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Elementem wspierającym w tych działaniach będzie dodatkowo Miasteczko Ruchu Drogowego, które otwarto 14 listopada.

W sezonie jesienno – zimowym dni są coraz krótsze i szybko zapada zmrok. Zdecydowanie zwiększa to ryzyko tragicznych wypadków na drogach. Żeby temu zapobiec, policja organizuje w przedszkolach i szkołach pogadanki na temat bezpieczeństwa. Wdrożenie zasad bezpiecznego poruszania się po drodze umożliwi także uruchomione 14 listopada w Łomazach Miasteczko Ruchu Drogowego. Miasteczko pozwoli także przygotować młodzież do egzaminu na kartę rowerową. Podczas otwarcia, dzieci i młodzież zaprezentowały swoją wiedzę na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a harcerze przypomnieli zasady pierwszej pomocy przedmedycznej.

Miasteczko Ruchu Drogowego w Łomazach powstało dzięki dofinansowaniu ze środków unijnych w ramach programu - Infrastruktura i środowisko. - Teren został zagospodarowany, wykonano plac z kostki brukowej, pojawiły się linie oraz znaki drogowe. Jak zaznaczył wójt Jerzy Czyżewski stworzono symulacje zdarzeń drogowych tak aby pieszy, rowerzysta mógł się odnaleźć w tym miejscu.

Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Białej Podlaskiej od kilku lat realizuje projekt „Bezpieczna droga do szkoły”. W ramach tej akcji, dzieci ze szkół otrzymują elementy odblaskowe tj, kamizelki opaski czy worko-plecaki. Dodatkowo uczestniczą w prelekcjach dotyczących bezpieczeństwa na drogach. Jak podkreślił Wojciech Babicz, dyrektor WORD zainteresowanie takimi lekcjami bezpieczeństwa jest duże wśród młodzieży szkolnej. Świadczy o tym zainteresowanie Miasteczkiem Ruchu Drogowego w Białej Podlaskiej, gdzie frekwencja jest bardzo duża. W miasteczku, w sezonie kwiecień – czerwiec i wrzesień nie ma ani jednego dnia wolnego. Codzienne organizowana jest jakaś grupa szkolna, nie tylko z miasta, ale z całego regionu – podsumował dyrektor WORD.0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.