Biała Podlaska

Warto rozmawiać z sołtysami

Region Śr. 22.03.2023 17:04:19
22
mar 2023

Sołtysi są najbliżej mieszkańców, często inspirują i aktywizują lokalne społeczności. Stanowią też organ pomocniczy gminy. Dziś, 22 marca w gminie Zalesie odbyło się spotkanie z sołtysami. Były rozmowy i podziękowania za ich codzienną, niełatwą pracę.

Spotkanie miało miejsce w sali Gminnego Ośrodka Kultury. Sołtysi są najbliżej mieszkańców, zbierając podatki czy opłaty za śmieci mogą z nimi rozmawiać o ważnych i potrzebnych rzeczach istotnych dla mieszkańców. Są też często inicjatorami przedsięwzięć czy wydarzeń kulturalnych, które uatrakcyjniają życie danej społeczności.

Ponadto sołtysi są organem pomocniczym w gminie i to właśnie dzięki nim do władz gminy zgłaszane są potrzeby inwestycyjne czy też inne ważne projekty. Praca sołtysa nie należy też to łatwych zadań. Zdarzają się, tak jak to w życiu bywa, nieprzyjemne sytuacje, które trzeba rozwiązać. Spotkanie z sołtysami z udziałem władz gminy Zalesie odbyło się 22 marca. Podziękowano sołtysom za trud codziennej pracy na rzecz samorządu, ale także rozmawiano o tym, co dla mieszkańców jest ważne.

A co jest ważne i jak wygląda współpraca sołtysów z władzami gminy Zalesie?


Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Izabela Chajkaluk
+48.500106004

1 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.
ola z gminy Czw. 23.03.2023 04:28:05

Mój sołtys to złozył niekorzystny podpis aby zamknąć szkoły