Biała Podlaska

XX Marsze na Orientację pamięci Doroty i Andrzeja Miąskiewiczów

Region Pon. 30.10.2023 17:22:46
30
paź 2023

24 października w Liceum Ogólnokształcącym im. Władysława Zawadzkiego w Wisznicach, już po raz dwudziesty odbyły się Marsze na Orientację pamięci Doroty i Andrzeja Miąskiewiczów. Impreza krajoznawczo – turystyczna została zorganizowana przy współpracy Oddziału PTTK w Radzyniu Podlaskim.

- Głównym celem marszów było uczczenie pamięci tragicznie zmarłych nauczycieli i propagatorów idei krajoznawstwa i turystyki w naszym regionie, a także praktyczne potwierdzenie umiejętności w posługiwaniu się mapą i kompasem. Impreza miała tradycyjnie zasięg regionalny. Gościliśmy ponad 220 uczestników wraz z opiekunami ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Przybyli do nas uczniowie ze szkół podstawowych w Czemiernikach, w Radzyniu Podlaskim, Suchowoli, Woli Chomejowej, Woli Osowińskiej, Krasewie, w Sosnówce, Polubiczach, w Wisznicach, a także z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Radzyniu Podlaskim oraz I Liceum Ogólnokształcącego w Radzyniu Podlaskim.

Młodzież rywalizowała w dwóch konkurencjach. Był to konkurs wiedzy o zabytkach Lubelszczyzny oraz marsz na orientację, który w tym roku miał charakter gry miejskiej. W rywalizacji szkół o Puchar Wójta Gminy Wisznice w kategorii szkół podstawowych zwyciężyli uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Radzyniu Podlaskim, natomiast wśród szkół ponadpodstawowych pierwsze miejsce przypadło licealistom z Wisznic. Podczas podsumowania imprezy jej uczestnikom wręczono pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe – głównie sprzęt sportowy i turystyczny. 


POBIERZ APLIKACJĘ0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.