10 goli w Białej Podlaskiej

Sport Pon. 08.05.2023 13:37:11
08
maj 2023

W sobotę, 6 maja będący w dobrej formie zawodnicy Podlasia Biała Podlaska podejmowali Wisłę Sandomierz. Zawodnicy z Sandomierza znajdują się w strefie spadkowej i mają nikłe szanse na utrzymanie, tak więc Podlasie było zdecydowanym faworytem.

Bialczanie od początku ruszyli do ataku, dużo grali skrzydłami, co przyniosło efekt już w 5. minucie, kiedy to drugi raz w tym sezonie na listę strzelców wpisał się Maciej Kurowski. W kolejnych minutach przewaga gospodarzy była niezachwiana, co potwierdził Krzysztof Salak w 27. minucie. W doliczonym czasie gry pierwszej części Damian Lepiarz skorzystał z błędu w defensywie i strzelił na 3:0. Już wtedy było po meczu, ale biało-zieloni się dopiero rozkręcali.

Po zmianie stron zawodnicy Podlasia nie przestali strzelać. Dwie bramki zdobył Jarosław Kosieradzki. Gospodarze dużo grali skrzydłami, które zawodnicy Wisły w tym spotkaniu mieli wyjątkowo słabe. Goście byli w stanie strzelić 2 gole honorowe za sprawą Mateusza Wyjadłowskiego oraz Kamila Ucińskiego w momencie kiedy mecz i tak był już rozstrzygnięty. Po kwadransie dobrej gry sandomierzan biało-zieloni znów ruszyli do ataku, Lepiarz po raz drugi wpisał się na listę strzelców. Dublet w końcowych minutach zaliczył Wiktor Niewiarowski, ustalając wynik meczu na 8:2. Co jest najwyższą wygraną Podlasia w tym sezonie.

- Wynik mówi wszystko o tym meczu. Po pauzie w lidze, kiedy mieliśmy grać z ŁKS Łagów, wolny czas poświęciliśmy, żeby wprowadzić kilka nowych elementów do naszej gry. Dzięki temu teraz kreujemy więcej akcji pod bramką przeciwnika. Jest teraz więcej dośrodkowań i strzałów, a to przekłada się na bramki. Na pewno chcemy dalej iść w tym kierunku – mówił po spotkaniu trener Artur Renkowski.

Na następne spotkanie zawodnicy Podlasia udadzą się do Sieniawy na mecz z Sokołem. Początek spotkania w sobotę, 13 maja o 17:00.

27. kolejka
Podlasie Biała Podlaska – Wisła Sandomierz 8:2 (3:0)

Bramki: Kurowski 5, Salak 27, Lepiarz 45+, 78, Kosieradzki 57, 63, Niewiarowski 82, 90 – Wyjadłowski 72, Uciński 79.

Podlasie: Miształ – Pigiel, Kozłowski (64 Chyła), Arak, Salak (70 Sweklej), Bahonko, Kot (80 Koryciński), Podstolak, Kosieradzki (70 Szatała), Kurowski (64 Niewiarowski), Lepiarz.