Biała Podlaska

Derbowy remis

Sport Wt. 22.08.2023 14:42:17
22
sie 2023

W sobotę, 19 sierpnia w Białej Podlaskiej doszło do derbowego meczu miejscowego Podlasia z Orlętami Radzyń Podlaski. Stadion zapełnił się do ostatniego miejsca, a gospodarze byli zdecydowanym faworytem spotkania.

Wbrew przewidywaniom to goście jako pierwsi ruszyli do ataku. Z dystansu mocno uderzył Denys Ostrovskyi i tylko minimalnie się pomylił. W pierwszej fazie meczu było dużo walki w środku pola. W 21. minucie najlepszy strzelec gości - Karol Rycaj chciał sprytnym strzałem przy krótkim słupku pokonać Rafała Misztala, ale doświadczony bramkarz świetnie interweniował. Orlęta atakowały i bramka wisiała w powietrzu, lecz próby Artura Balickiego i Ostrovskyia były dobrze powstrzymywane. Do przerwy był remis ze wskazaniem na gości.

W przerwie meczu spadł obfity deszcz, dlatego druga część gry rozpoczęła się z opóźnieniem. Nowe warunki na murawie, znacząco wpłynęły na obraz gry. Tuż po zmianie stron z bliska strzelał Jarosław Kosieradzki. Strzał sparował Igor Belka. Piłkarze jednej i drugiej strony poszli starą taktyką strzelania z dystansu gdy trawa jest mokra. Dwukrotnie silnie strzelał Przemysław Koszel, ale w obu przypadkach niecelnie. W kolejnych minutach widowisko nie zachwycało. Dopiero w doliczonym czasie gry w polu karnym Orląt zrobiło się niebezpiecznie. Goście byli zmuszeni wybijać piłkę z linii bramkowej, ale ostatecznie udało im się sensacyjnie zremisować i zdobyć swój drugi punkt w tym sezonie. Podlasie pozostaje jedyną drużyną w lidze, która wciąż nie straciła bramki.

Podlasie w 4. kolejce zmierzy się na wyjeździe w hitowym starciu z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Mecz zaplanowano na środę, 23 sierpnia o godzinie 17:00.

W następnej kolejce Orlęta zagrają na wyjeździe z Sokołem Sieniawa. Początek meczu w środę, 23 sierpnia o godzinie 17:00.

III liga, grupa IV
3.kolejka
Podlasie Biała Podlaska – Orlęta Radzyń Podlaski 0:0
 
 
 

Podlasie: Misztal – Pigiel, Kozłowski (72 Awdieiev), Orzechwski, Pacek (70 Salak), Kamiński, Kosieradzki (72 Wyjadłowski), Kurowski, Kapuściński, Podstolak, Lepiarz.

Orlęta: Belka - Cassio (72 Yanchuk), Szymala (66 Bożym), Duchnowski, Krashnevskyi, Koszel, Szczygieł, Balicki (64 Szczypek), Ostrovskyi, Rycaj, Piotrowski (79 Kotko).

Adrian Artych

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.