Biała Podlaska

Łomazy: XII Turniej Służb Mundurowych w Piłce Nożnej

Sport Pon. 11.09.2023 10:50:17
11
wrz 2023

W piątek, 8 września na stadionie GLKST Niwa Łomazy odbył się XII Turniej Służb Mundurowych w Piłce Nożnej o puchar Dyrektora Okręgowego Służby Więziennej w Lublinie – II Memoriał Mirosława Samoszuka. Turniej organizowany jest od 2011 roku przez Zakład Karny w Białej Podlaskiej oraz II memoriał Mirosława Samoszuka, którego celem jest uczczenie pamięci i oddanie szacunku funkcjonariuszowi bialskiej jednostki penitencjarnej.

St. sierż. sztab. Mirosław Samoszuk był założycielem i opiekunem drużyny Zakładu Karnego w Białej Podlaskiej, z którą dwukrotnie zwyciężył w Bialskiej Lidze Szóstek. Zorganizowane wydarzenie było świetną okazją do sportowej rywalizacji i integracji zaprzyjaźnionych służb mundurowych. To także okazja do upamiętnienia funkcjonariusza, który zasłużył na uznanie i szacunek za swoje osiągnięcia i zaangażowanie w służbie.

Na zaproszenie gospodarzy - Zakładu Karnego w Białej Podlaskiej do rywalizacji zgłosiło się 15 drużyn: 23 Batalion Lekkiej Piechoty w Białej Podlaskiej, Batalion Zmechanizowany 1 Warszawskiej Brygady Pancernej, Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej, Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Białej Podlaskiej, Placówka Straży Granicznej Terespol, Pogotowie Ratunkowe w Białej Podlaskiej, Areszt Śledczy w Krasnymstawie, Areszt Śledczy w Lublinie, Areszt Śledczy w Radomiu, Zakład Karny w Chełmie, Zakład Karny w Hrubieszowie, Zakład Karny w Opolu Lubelskim, Zakład Karny we Włodawie, Zakład Karny w Zamościu oraz Zakład Karny w Żytkowicach,

Od rozpoczęcia rozgrywek emocje sięgały zenitu, a na boisku toczyły się zacięte walki. Każda drużyna starała się zdobyć tytuł mistrza turnieju i podzielić się swoim duchem sportowej rywalizacji. Służby mundurowe rywalizują ze sobą na boisku , ale poza nim nawiązują trwałe przyjaźnie i współpracują na rzecz dobra społeczeństwa.

W sportowej rywalizacji najlepsi okazali się funkcjonariusze Aresztu Śledczego w Radomiu , którzy nie dali szans rywalom w rywalizacji grupowej, by następnie zwyciężyć w finale zawodów z funkcjonariuszami z Placówki Straży Granicznej Terespol 4:0. W meczu o 3 miejsce lepsi okazali się funkcjonariusze Batalionu Zmechanizowanego 1 Warszawskiej Brygady Pancernej , którzy pokonali funkcjonariuszy z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Białej Podlaskiej.

Turniej służb mundurowych w piłkę nożną to nie tylko sportowa impreza, ale także okazja do pokazania jedności i wsparcia dla społeczności lokalnej. To wydarzenie, które łączy ludzi o różnych zawodach, ale jest także ma wspólny cel - pomaganie innym i propagowanie sportu.

Honorowym gościem tegorocznej edycji turnieju był Marcin Romanowski Wiceminister Sprawiedliwości.Opracowanie : mł. chor. Małgorzata Łaska

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.