Sport Wt. 07.05.2024 09:29:41
07
maj 2024

W sobotę, 4 maja Czarni Połaniec podejmowali u siebie Podlasie Biała Podlaska. Bialczanie w ostatnim czasie znajdują się pod formą, mimo to byli stawiani w roli lekkiego faworyta.

Podlasie dobrze weszło w mecz. Niestety w 13. minucie boisko z powodu kontuzji musiał opuścić kluczowy zawodnik gości Damian Lepiarz. Z czasem przewaga zaczynała przechylać się na stronę gospodarzy i w 23. minucie Jakub Wójcik uderzył z dystansu lekko nad ziemią, piłka znalazła się w siatce. Ta bramka przybiła Podlasie, które nie potrafiło w skuteczny sposób zagrozić bramce Marcina Wieczerzaka.

Po zmianie stron, będący w dobrej formie w ostatnim czasie Ezan Kahsay uderzył głową tuż obok słupka gospodarzy. W 58. minucie Krystian Kardyś został sfaulowany w polu karnym Podlasia. Sędzia podyktował rzut karny, do którego podszedł Tomasz Palonek, ale jego strzał obronił Rostysław Dehtiar. Ten obroniony karny pobudził bialczan, którzy do końca meczu coraz mocniej naciskali na rywali. Ostatecznie skończyło się na kilku wrzutkach w pole karne, z których nic nie wynikło. Wynik się utrzymał, a Podlasie przegrało swój trzeci mecz z rzędu.

W następnej kolejce Podlasie zmierzy się w piątek, 10 maja ze Starem Starachowice. Początek meczu o 19:57.