Biała Podlaska

Podlasie rozgromiło Orlęta

Sport Pon. 22.05.2023 16:15:01
22
maj 2023

W sobotę, 20 maja w Białej Podlaskiej doszło do derbowego starcia miejscowego Podlasia z Orlętami Radzyń Podlaski. Wyniki ostatnich spotkań stawiały gospodarzy w roli faworyta, co znalazło odzwierciedlenie w trakcie meczu.

Już na początku spotkania niskie dośrodkowanie w pole karne wykorzystał Wiktor Niewiarowski. Dominacja miejscowych, którzy szybciej operowali piłką, była duża. Potwierdzeniem tego była bramka Marcina Pigla w 32. minucie. Jeśli goście na coś liczyli, to złudzeń nie pozostawił im kolejny celny strzał Niewiarowskiego. To była jego szósta bramka w tym sezonie.

Po zmianie stron bialczanie kontrolowali przebieg wydarzeń na murawie. W 59. minucie Damian Lepiarz dołożył na ich konto kolejną bramkę.  Orlęta były bezradne wobec tak dobrej gry gospodarzy. Wynik w tym spotkaniu w 90. minucie ustalił wracający do składu Artur Balicki. Dzięki niemu Podlasie przeskoczyło w tabeli Orlęta, mając 2 punkty przewagi.

Następne spotkanie Podlasie rozegra na wyjeździe z drużyną Stali Stalowa Wola, która jest liderem. Początek meczu w środę, 24 maja o godzinie 18:00.

Z kolei radzynianie podejmą u siebie Sokoła Sieniawa. Ten mecz również odbędzie się w środę, lecz o godzinie 17:00.

Trener Paweł Babiarz po meczu skomentował spotkanie: „Porażka w derbach w takim rozmiarze boli nas wszystkich. Trudno przyjąć nam do wiadomości, że mimo motywacji i ogromnych chęci po prostu męczymy się na boisku. W każdym meczu gra 2-3 zawodników z niezaleczoną kontuzją, kolejnych 4-5 wartościowych zawodników siedzi kontuzjowanych na trybunach, w prawie każdym meczu robimy wymuszoną zmianę w pierwszej połowie. Trzeba zacząć mówić o tych rzeczach i bronić drużyny, która jest obecnie w trudnej sytuacji, ale nadal jest to drużyna i jestem przekonany że zrobimy wszystko by Orlęta przyniosły jeszcze trochę radości w tym sezonie. Nie pozostaje nam nic innego jak prosić o wsparcie z trybun w nadchodzących meczach. Będziemy walczyć każdego dnia żeby wydostać się z tego kryzysu.”

III liga, grupa IV
29. kolejka
Podlasie Biała Podlaska – Orlęta Spomlek Radzyń Podlaski 5:0 (3:0)

Bramki: Niewiarowski 10, 45, Pigiel 32, Lepiarz 59, Balicki 90.


Podlasie: Misztal – Salak (85 Nojszewski), Arak, Kot, Pigiel, Szatała, Podstolak, Bahonko, Niewiarowski (73 Andrzejuk), Kurowski (67 Balicki), Lepiarz.

Orlęta: Kołotyło – Chaliadka (65 Zając), Duchnowski, Błasik, Szymala, Kamiński, Skrzyński (29 Korolczuk), Rogulski (65 Szczygieł), Madembo (85 Obroślak), K. Rycaj, Maj (85 Aleksandrowicz).

Adrian Artych

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.