Biała Podlaska

Podlasie wygrywa mecz na szczycie

Sport Pon. 10.06.2024 13:01:16
10
cze 2024

W sobotę, 8 czerwca Podlasie Biała Podlaska mierzyło się na wyjeździe z Avią Świdnik. Pomimo starcia dwóch czołowych drużyn to tylko Podlasie grało o stawkę, a konkretnie o 5 miejsce, ponieważ Avia była już pewna 4 miejsca.

Podlasie szybko zabrało się do roboty i już w 1. minucie Jarosław Kosieradzki mógł zdobyć otwierającą bramkę, ale z bliska trafił w bramkarza. 12 minut później piłka już znalazła drogę do bramki. Miłosz Pacek wrzucił w pole karne, a tam Marcin Pigiel głową zdobył gola na 0:1. Avia nie miała dużej motywacji do atakowania, ale i gracze Podlasia byli dobrze zorganizowani w obronie. Chwilę po zmianie stron Kosieradzki mógł podwyższyć wynik, ale w bardzo dobrej sytuacji spudłował. W 55. minucie drugą żółtą kartkę otrzymał Ezany Kahasay i Podlasie grało w osłabieniu. Natomiast nie wpłynęło to zbytnio na obraz gry podopiecznych Artura Renkowskiego. Avia mogła wyrównać, strzelał Paweł Uliczny, ale świetnie w bramce spisał się Rafał Misztal. Ostatecznie Podlasie dowoziło skromne prowadzenie, ale przy zwycięstwie Wiślanych Jaśkowice z Unią Tarnów. Podlasie koniec sezonu kończy na 6 miejscu.

III liga, grupa IV
34.kolejka

Avia Świdnik – Podlasie Biała Podlaska 0:1 (0:1)

Bramka: Pigiel 12

Avia: Sobieszczyk – Drozd (64 Pleskacz), Dobrzyński, Myszka (64 Paluchowski), Kalinowski (80 Zając), Szczygieł (46 Galara), Uliczny, Kafel, Małecki, Maj (46 Rak), Białek.
Podlasie: Misztal – Krawczyk, Podstolak, Avdieiev, Pigiel, Pacek (82 Salak), Kamiński (82 Orzechowski), Andrzejuk (60 Wyjadłowski), Kurowski (68 Jakóbczyk), Kosieradzki, Kahsay.

Adrian Artych
Fot. Podlasie Biała Podlaska

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.