Sport Pon. 22.04.2024 14:41:20
22
kwi 2024

W sobotę 20, kwietnia Świdniczanka podejmowała u siebie Podlasie Biała Podlaska. Bialczanie są niemal pewni utrzymania, a na walkę o awans nie mają szans. Dodatkowo w ostatnich spotkaniach nie układa im się najlepiej.

Mecz zaczął się od ataków z obu stron. Pierwsi uderzyli gospodarze za sprawą Igora Kuchty, jego strzał został obroniony. Goście niemal natychmiast odpowiedzieli. Mateusz Wyjadłowski przedarł się skrzydłem i z ostrego kąta uderzył w słupek. W 18. minucie gospodarze wyszli na prowadzenie, Michał Paluch wystawił w polu karnym piłkę Miłoszowi Kutyły, a ten pewnie przymierzył. Biało-zieloni mogli wyrównać, ale strzał Dmytro Avdieieva obronił Paweł Socha. Do przerwy gospodarze zasłużenie wygrywali.

Po zmianie stron obraz gry znacząco się nie zmienił. W 56. minucie Jakub Bartoszek padł w polu karnym. Sędzia nie miał wątpliwości, wskazał na rzut karny, który wykorzystał Wyjadłowski. Przez dłuższy czas wydawało się, że stan remisowy utrzyma się do końca. Gospodarze wywalczyli jednak rzut rożny, którego skutkiem był pierwszy w tym sezonie gol Jakuba Szymali. Podopieczni Artura Renkowskiego ruszyli do ataku, obili nawet słupek w końcówce, ale nie zdołali zdobyć bramki i nieznacznie ulegli.

W kolejnym meczu Podlasie Biała Podlaska zmierzy się z Siarką Tarnobrzeg. Ten mecz zaplanowano na sobotę, 27 kwietnia o godzinie 19:57.