Biała Podlaska

Star Starachowice zdobywa Białą Podlaską

Sport Pon. 13.05.2024 07:21:44
13
maj 2024

W piątek, 10 maja beniaminek, a jednocześnie rewelacja tego sezonu Star Starachowice przyjechał do Białej Podlaskiej na mecz z Podlasiem. Biało-zieloni wiedzieli, że czeka ich ciężki mecz, a wskazanie faworyta nie było łatwe.

Podlasie chciało się przełamać szczególnie przed licznie zgromadzoną publicznością. Już w 3. minucie Szymon Kamiński uderzył głową po rzucie rożnym, obronił jednak Oskar Natorski. Chwilę później pod drugim polem karnym, Piotr Stefański powalczył na skrzydle i wrzucił piłkę w pole karne na głowę Jakuba Głaza, który otworzył wynik meczu. W 15. minucie sytuacja Podlasia skomplikowała się po czerwonej kartce dla Sebastiana Krawczyka. Mimo to Podlasie stwarzało więcej sytuacji bramkowych. Pod koniec pierwszej połowy w sporym zamieszaniu w polu karnym Stara, żaden z zawodników gospodarzy nie mógł wbić piłki do bramki.

Po zmianie stron goście dość szybko, bo już w 51. minucie powiększyli przewagę. Głaz wyprowadził kontrę, następnie wrzucił w pole karne, a tam niefortunnie piłkę odbił Patryk Kapuściński, trafiając do własnej bramki. Chwilę później mogło być po meczu. Oleksii Maidanevych uderzył w okienko bramki Podlasia, ale jeszcze lepiej obronił Rostyslav Dethiar. Kapuściński mógł naprawić swój błąd strzałem zza pola, ale bramkarz odbił na rzut rożny. W 82. minucie było już naprawdę po meczu, wprowadzony z ławki Przemysław Śliwiński zamienił kontrę na gola. Jeszcze w doliczonym czasie gry Maciej Kurowski trafił w spojenie bramki. Finalnie Podlasie wysoko przegrywa, mimo że obraz gry tego nie oddawał. To 7 mecz z rzędu bez wygranej.

W następnej kolejce Podlasie pojedzie do Krosna na mecz z Karpatami, który jest już niemal pewny spadku do IV ligi. Początek spotkania w środę 15 maja o 17:00

III liga, grupa IV
29.kolejka


Podlasie Biała Podlaska – Star Starachowice 0:3 (0:1)

Bramki: Głaz 9, Kapuściński (s) 51, Śliwiński 82

Podlasie: Dethiar – Krawczyk, Pigiel (79 Lesiuk), Orzechowski, Wyjadłowski (79 Kurowski), Kahsay (60 Kosieradzki), Pacek (79 Salak), Kamiński (25 Kapuściński), Avdieiev, Podstolak, Lepiarz.

Star: Natorski – Maidanevych, Kośmider, Stefański, Kawecki (70 Ambroziak), Bracik, Jagiełło, Duda, Głaz (65 Styczyński), Szynka (78 Handzlik), Stanisławski (78 Śliwiński).


Adrian Artych
Fot Podlasie Biała Podlaska

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.