Wysoka wygrana Podlasia

Sport Pon. 09.10.2023 16:23:03
09
paź 2023

W sobotę w Białej Podlaskiej Podlasie podejmowało u siebie Czarnych Połaniec. Goście mieli przed spotkaniem 2 punkty przewagi w ligowej tabeli, także spotkanie miało wagę 6 punktów.

Podlasie bardzo szybko narzuciło swoje zasady gry i już w 7. minucie Marcin Pigiel na dwa razy zdobył, pierwszą bramką w tym spotkaniu. Gospodarze poszli za ciosem i w 23. minucie Mateusz Wyjadłowski wykorzystał błąd w obronie gości i podwyższył prowadzenie.

Przed przerwą mogło być jeszcze więcej bramek, ale Wyjadłowski będąc w dobrej, sytuacji spudłował. Po zmianie stron obraz gry znacząco się nie zmienił. Czarni próbowali zdobyć gola kontaktowego, lecz ich próby były dość nieudolnie. Za to gospodarze w ostatniej minucie meczu ustalili wynik meczu za sprawą Miłosza Packa.
Druga wygrana z rzędu i to z bezpośrednim rywalem w tabeli napawa optymizmem kibiców biało-zielonych. Aktualnie piłkarze Artura Renkowskiego zajmują 5. miejsce w tabeli ze stratą 3 punktów do lidera Wieczystej Kraków.

W następnej kolejce Podlasie rozegra spotkanie na wyjeździe z beniaminkiem Starem Starachowice. Spotkanie zaplanowano na sobotę 14 października o 15:00.