Zwycięstwo bialszczan na własnej hali

Sport Pon. 20.03.2023 15:56:02
20
mar 2023

W sobotę, 18 marca o godzinie 18:00 w hali przy ulicy Marusarza, zespół AZS AWF Biała Podlaska podejmował Grot Blachy Pruszyński Anilana Łódź. Bialszczanie przystępowali do meczu z trzeciego miejsca w tabeli, dlatego byli wyraźnymi faworytami spotkania.

Początek meczu był wyrównany. Oba zespoły ratowały świetne interwencje bramkarzy. Przełomowa okazała się połowa pierwszej odsłony. Wtedy zespół z Podlasia stracił swoją skuteczność w ataku, a goście wyszyli na prowadzenie 7:11. AZS nie poddał się. Gospodarze ruszyli do odrabiania straty bramkowej. Celnymi rzutami popisywali się Leon Łazarczyk oraz Filip Lewalski. Łodzianie też nie zwalniali tempa, mecz ponownie się wyrównał. Na 6 sekund przed końcem pierwszej połowy do bramki strzeżonej przez Wiktora Kwiatkowskiego trafił Marcel Kamiński i ustalił stan pierwszej połowy na 16:18.

W drugiej części spotkania wciąż żadna z drużyn nie wyszła na wyraźne prowadzenie.

Mecz toczył się w rytmie gol za gol. Decydująca okazała się dopiero końcówka. Zespół z Łodzi dostał dwie kary minutowe, przez co ostanie fragmenty należały do studentów. Za wygraną gospodarze powinni podziękować Dominikowi Antoniakowi, zawodnik wykorzystał dwie kluczowe akcje. Zespół z Białej Podlaskiej wygrał 31:28.

Dzięki zwycięstwu AZS AWF Biała Podlaska cały czas liczy się w walce o wygraną w Lidze Centralnej.

AZS AWF Biała Podlaska – Grot Blachy Pruszyński Anilana Łódź 31:28 (16:18)

AZS AWF: Kwiatkowski, Wiejak - Antoniak 8, Łazarczyk 6, Szendzielorz 4, Maksymczuk 3, Stefaniec 2, Mazur 2, Tarasiuk 2, Wójcik 2, Kozycz 1, Lewalski 1, Baranowski.