Zwycięstwo Podlasia w meczu o 6 punktów

Sport Pon. 03.06.2024 08:21:00
03
cze 2024

W sobotę 1 czerwca, Podlasie Biała Podlaska podejmowało u siebie w ostatnim meczu domowym w tym sezonie Chełmiankę Chełm. Trybuny wypełniły się szczelnie, a miejscowi piłkarze nie zawiedli.

Pierwsze groźne strzały w meczu oddali goście, ale to gospodarze wyszli na prowadzenie w 10. minucie po strzale wślizgiem Jarosława Kosieradzkiego. Chwilę później powinien być remis, ale Bartłomiej Korbecki w czystej sytuacji skiksował. W 32.minucie zawodnik zrehabilitował się i strzelił z rzutu wolnego w samo okienko bramki. Gospodarze jeszcze przed przerwą ponownie wyszli na prowadzenie, Ezan Kahsay otrzymał piłkę na skrzydle i, pomimo że miał lepiej ustawionego kolegę zdecydował się na strzał z ostrego kąta i zdobył gola do szatni.

W drugiej połowie tempo gry spadło, skromne prowadzenie biało-zielonych dawało nadzieję przyjezdnym na punkty. Natomiast w 74. minucie Sebastian Krawczyk wykorzystał z bliska błąd bramkarza gości, który nie potrafił złapać piłki po rzucie rożnym i tym samym zdobył bramkę na 3:1. Podlasie pożegnało się ze swoimi kibicami na najwyższym poziomie. Stadion wypełnił się do ostatniego miejsca, a oprawa była godna spotkań w wyższej lidze.

W ostatnim spotkaniu w tym sezonie Podlasie Biała Podlaska zmierzy się na wyjeździe z Avią Świdnik, mecz ten odbędzie się w sobotę 8 czerwca o 17:00.