Rzutem na taśmę Podlasie Biała Podlaska wygrywa mecz

Sport Wt. 06.06.2023 15:35:45
06
cze 2023

W sobotę, 3 czerwca zawodnicy Podlasia Biała Podlaska udali się na trudny teren do Krakowa, gdzie zmierzyli się z rezerwami Cracovii. Mecz miał rangę 6 punktów, ale faworytem byli goście z uwagi na słabe wyniki krakowian w ostatnim czasie.

Bialczanie w bieżącej rundzie wprowadzili nową jakość w rozgrywkach III ligi i od początku spotkania pokazywali ją na murawie. W 11. minucie doskonały przechwyt w środku polu zanotowali biało-zielonych, momentalnie Wiktor Niewiarowski znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem, ale uderzył obok słupka. Gospodarze również mieli swoje okazje. W najlepszej z nich Patryk Zaucha tylko minimalnie przestrzelił. Do przerwy kibice bramek nie zobaczyli.

Po zmianie stron dalej optyczną przewagę mieli goście. W 53. minucie Filip Arak trafił w poprzeczkę, a chwilę później Kasper Hamulewicz zatrzymał rajd Niewiarowskiego. Goście mogli wyjść na prowadzenie, ale w dogodnej sytuacji przestrzelił Jakub Gut. Końcówka spotkania była bardzo emocjonująca. Bialczanie, by ratować się przed stratą bramki, musieli wybić piłkę z linii bramkowej. W 87. minucie drugą żółtą kartkę, a w konsekwencji czerwoną otrzymał zawodnik gospodarzy – Mateusz Pieńczak. Podlasie dobrze wykorzystało przewagę liczebną, ich ataki były coraz groźniejsze, a w doliczonym czasie gry Niewiarowski posłał wrzutkę z rzutu rożnego, najwyżej wyskoczył Filip Arak, który zdobył, jak się później okazało jedyną, a co za tym idzie zwycięską bramkę.

Ostatnie domowe spotkanie w tym sezonie Podlasie rozegra 10 czerwca o 17:00. Do Białej Podlaskiej przyjedzie KS Wiązownica.